Ogranicz wybór
Producentów
  1. (1)
Rodzaj produktu
  1. (1)
Ilość płomieni
  1. (1)
Kolor lampy
  1. (1)
Funkcja ściemniania
  1. (1)
Odcień światła w kelwinach
  1. (1)
Lumenów na żarówkę
  1. (1)
Gwint
  1. (1)
7 zł - 8 zł
8 zł
7 zł

Świetlówki

1 produkt(ów)

artykułów na stronie

Wysokiej jakości świetlówki

Świetlówki tworzą światło poprzez elektryczne naładowanie gazu w obudowie żarówki. Większość modeli posiada kształt drążka lub rurki. Wysoka skuteczność świetlna, długa żywotność żarówki i niski pobór energii należą do zalet świetlówek. Są one wykorzystywane głównie do uzyskania jasnego światła otoczenia w dużych obszarach. Wiele świetlówek jest bardzo wydajnych i są one sprzedawane pod nazwą świetlówek energooszczędnych.

Świetlówki do użytku w sektorze prywatnym i komercyjnym

Produkcja świetlówek istnieje od 1930 roku. Klasyczne zastosowanie świetlówek, to możliwie jasne oświetlenie ogólne bardziej funkcjonalnych pomieszczeń wykorzystywanych jako biura, magazyny, garaże i pomieszczenia do uprawiania hobby. Sklepy i sale lekcyjne są również często oświetlone świetlówkami. Świetlówek można również używać jako przytulnego oświetlenia np. w postaci lampy wiszącej nad stołem jadalnym lub wysokowydajnych opraw świetlnych uplights. W odniesieniu do barwy światła jest dostępne całe spektrum barw: od ciepłej bieli do białego światła dziennego.

Działanie i obudowa świetlówek

Jako lampy wyładowcze świetlówki wymagają startera świetlówki statecznika elektronicznego. Uproszczony system działania świetlówek: wytwarzane przez starter wysokie napięcie powoduje, że zawarty w nim gaz jest jonizowany, a zatem jest materiałem przewodzącym prąd. Najczęściej są to mieszanina pary, rtęci i gazu szlachetnego. Ten reaguje z fosforem i pobudza go, aby ten emitował światło widzialne. Statecznik jest konieczny do regulowania przepływu prądu.

Typowe warianty świetlówek, to świetlówki T4, świetlówki G5 i świetlówki T8. Numery referencyjne odnoszą się do średnicy rury, T4 odpowiada 13 mm, G5 średnicy 16 mm, a T8 średnicy 26 mm. Grubsze średnice typu T8 uważa się za przestarzałe i zostają one zastąpione przez mniejsze modele, często przez świetlówki typu T5. Oprócz wydłużonej obudowy świetlówek rozpowszechnione są również obudowy w kształcie pierścieni lub precli. Świetlówki kompaktowe są również dostępne w wielu formach, nawet z klasycznym gwintem E14 lub E27. Uszkodzone żarówki tradycyjne można zatem wymienić na świetlówki energooszczędne.

Świetlówki podczas pracy

Zakres różnych modeli jest bardzo szeroki. Istotne różnice są zauważalne głównie w składzie mieszaniny gazu i ciśnieniu panującym we wnętrzu. W związku z tym istnieją liczne podkategorie, takie jak żarówki niskiego i wysokiego napięcia. Przy większości modeli dostępnych w handlu chodzi o rtęciówki.Dlatego, że rtęć jest toksyczna, nie mogą być one wyrzucane do domowych śmietników. Jeśli chodzi o funkcję ściemniania należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu świetlówki.

Sklep online swiatlampy.pl

Na swiatlampy.pl znajdziesz właściwe oświetlenie dla Twojego domu i biura we wszystkich możliwych stylach. Oferujemy również oświetlenie zewnętrzne pod zróżnicowaną postacią. Nie zważając na dużą ilość zalet świetlówek czy żarówek energooszczędnych trudno nie zauważyć, że żarówkami przyszłości są żarówki LED. Wewnątrz lub na zewnątrz - nasza oferta obejmuje lampy LED najnowszej generacji, wiodących na rynku producentów takich, jak Philips, Osram i EGLO. Duży wybór, wysoka jakość oraz szybka dostawa – skorzystaj z naszych ofert zróżnicowanego oświetlenia. Od 500 zł wartości zamówienia dostarczamy towar za darmo! W razie problemów skontaktuj się z naszą doświadczoną załogą ekspertów oświetleniowych drogą e-mailową lub telefoniczną.