Żarówki
Żarówki
Wybierz kategorię
  Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

  Wysokiej jakosci swietlówki

  Swietlówki tworza swiatlo poprzez elektryczne naladowanie gazu w obudowie zarówki. Wiekszosc modeli posiada ksztalt drazka lub rurki. Wysoka skutecznosc swietlna, dluga zywotnosc zarówki i niski pobór energii naleza do zalet swietlówek. Sa one wykorzystywane glównie do uzyskania jasnego swiatla otoczenia w duzych obszarach. Wiele swietlówek jest bardzo wydajnych i sa one sprzedawane pod nazwa swietlówek energooszczednych.

  Swietlówki do uzytku w sektorze prywatnym i komercyjnym

  Produkcja swietlówek istnieje od 1930 roku. Klasyczne zastosowanie swietlówek, to mozliwie jasne oswietlenie ogólne bardziej funkcjonalnych pomieszczen wykorzystywanych jako biura, magazyny, garaze i pomieszczenia do uprawiania hobby. Sklepy i sale lekcyjne sa równiez czesto oswietlone swietlówkami. Swietlówek mozna równiez uzywac jako przytulnego oswietlenia np. w postaci lampy wiszacej nad stolem jadalnym lub wysokowydajnych opraw swietlnych uplights. W odniesieniu do barwy swiatla jest dostepne cale spektrum barw: od cieplej bieli do bialego swiatla dziennego.

  Dzialanie i obudowa swietlówek

  Jako lampy wyladowcze swietlówki wymagaja startera swietlówki statecznika elektronicznego. Uproszczony system dzialania swietlówek: wytwarzane przez starter wysokie napiecie powoduje, ze zawarty w nim gaz jest jonizowany, a zatem jest materialem przewodzacym prad. Najczesciej sa to mieszanina pary, rteci i gazu szlachetnego. Ten reaguje z fosforem i pobudza go, aby ten emitowal swiatlo widzialne. Statecznik jest konieczny do regulowania przeplywu pradu.

  Typowe warianty swietlówek, to swietlówki T4, swietlówki G5 i swietlówki T8. Numery referencyjne odnosza sie do srednicy rury, T4 odpowiada 13 mm, G5 srednicy 16 mm, a T8 srednicy 26 mm. Grubsze srednice typu T8 uwaza sie za przestarzale i zostaja one zastapione przez mniejsze modele, czesto przez swietlówki typu T5. Oprócz wydluzonej obudowy swietlówek rozpowszechnione sa równiez obudowy w ksztalcie pierscieni lub precli. Swietlówki kompaktowe sa równiez dostepne w wielu formach, nawet z klasycznym gwintem E14 lub E27. Uszkodzone zarówki tradycyjne mozna zatem wymienic na swietlówki energooszczedne.

  Swietlówki podczas pracy

  Zakres róznych modeli jest bardzo szeroki. Istotne róznice sa zauwazalne glównie w skladzie mieszaniny gazu i cisnieniu panujacym we wnetrzu. W zwiazku z tym istnieja liczne podkategorie, takie jak zarówki niskiego i wysokiego napiecia. Przy wiekszosci modeli dostepnych w handlu chodzi o rteciówki.Dlatego, ze rtec jest toksyczna, nie moga byc one wyrzucane do domowych smietników. Jesli chodzi o funkcje sciemniania nalezy postepowac zgodnie z instrukcja na opakowaniu swietlówki.

  Sklep online swiatlampy.pl

  Na swiatlampy.pl znajdziesz wlasciwe oswietlenie dla Twojego domu i biura we wszystkich mozliwych stylach. Oferujemy równiez oswietlenie zewnetrzne pod zróznicowana postacia. Nie zwazajac na duza ilosc zalet swietlówek czy zarówki energooszczedne trudno nie zauwazyc, ze zarówkami przyszlosci sa zarówki LED. Wewnatrz lub na zewnatrz - nasza oferta obejmuje lampy LED najnowszej generacji, wiodacych na rynku producentów takich, jak Philips, Osram i EGLO. Duzy wybór, wysoka jakosc oraz szybka dostawa – skorzystaj z naszych ofert zróznicowanego oswietlenia. Od 500 zl wartosci zamówienia dostarczamy towar za darmo! W razie problemów skontaktuj sie z nasza doswiadczona zaloga ekspertów oswietleniowych droga e-mailowa lub telefoniczna.