Żarówki

Żarówki do lamp wszelkiego rodzaju

Od tradycyjnych żarówek poprzez żarówki energooszczędne do nowoczesnych żarówek LED w wybranym przez Ciebie kolorze światła: różnorodność żarówek jest bardzo duża. Mowa jest tutaj nie tylko o żarówkach i diodach LED, ale również o licznych rodzajach lamp łukowych, takich jak np. świetlówki. Przy wyborze odpowiedniej żarówki należy zwrócić uwagę na jej wygląd, zużycie prądu, zbiór barw produkowanych przez żarówkę i kolor światła. W większości lamp mogą być używane różne żarówki, takie jak halogenowe czy nowoczesne diody LED!

Szeroka gama żarówek cały czas rośnie

Przykładem wielu innowacji są diody LED (diody elektroluminescencyjne), zwane również diodami z trzonkiem G9, które mogą zastąpić żarówki halogenowe. Żarówki LED oferują nam bardzo szeroki zasób zastosowania – zaczynając od żarówki ledowej w klasycznym kształcie gruszki dającego światło w białym, ciepłym kolorze po różne kolory świateł i ściemniane żarówki LED. Oferujemy starannie dobrany asortyment żarówek od wiodących marek takich jak np. Philips. Żarówki o standardowym wyglądzie – E14 lub E27 – są dostępne we wszystkich rodzajach żarówek.

Żarówka jako źródło światła

Ponad sto lat temu zaprojektowana przez Thomasa Edisona żarówka była najczęściej używaną żarówką. Jednak te czasy się już skończyły. 95% wchłoniętej energii przez konwencjonalne żarówki nie objawia się w świetle, ale w cieple, które się wydobywa z żarówki. Tymczasem istnieje o wiele więcej energooszczędnych rozwiązań.

Energooszczędne żarówki jako źródła światła

Bezpośrednim następcą żarówek konwencjonalnych są finansowane przez Unię Europejską świetlówki energooszczędne, przy których dużo większy procent pobranej energii zamienia się w światło. Jednak żarówka energooszczędna nie osiąga od razu pełnej jasności, a przy ciągłej pracy może ona nawet migotać. Te żarówki są bardzo trwałe.

Żarówki halogenowe jako źródła światła

Podobnie jak żarówka konwencjonalna wydziela żarówka halogenowa dużo ciepła, przez co jest ona mniej energooszczędna. Tutaj należy rozróżniać pomiędzy żarówkami halogenowymi i lampami metalohalogenkowymi.

Świetlówki jako źródła światła

W przypadku lamp fluorescencyjnych chodzi o lampy metalohalogenkowe, które są podkategorią niskociśnieniowej, gazowanej lampy elektrycznej. Szczególnie popularne są żarówki, które wydają naturalne światło, lecz istnieją również takie, które wydają ciepłe światło białe lub dzienne światło białe, czy też światło w różnych kolorach.

Żarówki LED jako źródła światła

Żarówki LED charakteryzuje dłuższy czas pracy, nawet do 50.000 godzin. Są one również bardzo energooszczędne. W porównaniu z tradycyjną żarówką jest to nawet 90% oszczędności energii. Ich światło nie zawiera promieniowania UV oraz promieniowania podczerwonego. Wcześniejsze żarówki LED wydawały tylko zimne światło, tymczasem są one w stanie emitować różne kolory światła.

Energooszczędność jest bardzo ważna!

Decydującą rolę przy zakupie żarówek odgrywa efektywność energetyczna. Do określania efektywności elektrycznej służy ustalona przez Unię Europejską skala, która waha się pomiędzy A++ i E. Wszystkie żarówki muszą być zaopatrzone w etykiety energetyczne tak, aby konsumenci mogli ocenić zużycie energii poszczególnej żarówki.

Wymienne i zamontowane na stałe żarówki

Każdą lampę charakteryzuje to, że można dokładnie rozpoznać jaka żarówka nadaje się do tej lampy. Ponadto jest w tym kontekście efektywność energetyczna żarówek bardzo istotna. Oprócz lamp, w których żarówki mogą być w całości wymienione, istnieją również modele, w których jest to tylko częściowa wymiana lub takie, w których żarówki są wbudowane na stałe, co oznacza, że nie można ich wymienić. Jeżeli taka lampa przestanie działać, oznacza to, że często wymienny statecznik (statecznik elektryczny) jest uszkodzony. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko szeroką gamę lamp wszelkiego rodzaju, pasujące do nich żarówki, które mogą być wymienione, ale również wiele innych akcesoriów.