Zarówki do lamp wszelkiego rodzaju

Od tradycyjnych zarówek poprzez zarówki energooszczedne do nowoczesnych zarówek LED w wybranym przez Ciebie kolorze swiatla: róznorodnosc zarówek jest bardzo duza. Mowa jest tutaj nie tylko o zarówkach i diodach LED, ale równiez o licznych rodzajach lamp lukowych, takich jak np. swietlówki. Przy wyborze odpowiedniej zarówki nalezy zwrócic uwage na jej wyglad, zuzycie pradu, zbiór barw produkowanych przez zarówke i kolor swiatla. W wiekszosci lamp moga byc uzywane rózne zarówki, takie jak halogenowe czy nowoczesne diody LED!

Szeroka gama zarówek caly czas rosnie

Przykladem wielu innowacji sa diody LED (diody elektroluminescencyjne), zwane równiez diodami z trzonkiem G9, które moga zastapic zarówki halogenowe. Zarówki LED oferuja nam bardzo szeroki zasób zastosowania – zaczynajac od zarówki ledowej w klasycznym ksztalcie gruszki dajacego swiatlo w bialym, cieplym kolorze po rózne kolory swiatel i sciemniane zarówki LED. Oferujemy starannie dobrany asortyment zarówek od wiodacych marek takich jak np. Philips. Zarówki o standardowym wygladzie – E14 lub E27 – sa dostepne we wszystkich rodzajach zarówek.

Zarówka jako zródlo swiatla

Ponad sto lat temu zaprojektowana przez Thomasa Edisona zarówka byla najczesciej uzywana zarówka. Jednak te czasy sie juz skonczyly. 95% wchlonietej energii przez konwencjonalne zarówki nie objawia sie w swietle, ale w cieple, które sie wydobywa z zarówki. Tymczasem istnieje o wiele wiecej energooszczednych rozwiazan.

Energooszczedne zarówki jako zródla swiatla

Bezposrednim nastepca zarówek konwencjonalnych sa finansowane przez Unie Europejska swietlówki energooszczedne, przy których duzo wiekszy procent pobranej energii zamienia sie w swiatlo. Jednak zarówka energooszczedna nie osiaga od razu pelnej jasnosci, a przy ciaglej pracy moze ona nawet migotac. Te zarówki sa bardzo trwale.

Zarówki halogenowe jako zródla swiatla

Podobnie jak zarówka konwencjonalna wydziela zarówka halogenowa duzo ciepla, przez co jest ona mniej energooszczedna. Tutaj nalezy rozrózniac pomiedzy zarówkami halogenowymi i lampami metalohalogenkowymi

Swietlówki jako zródla swiatla

Bei

Zarówki LED jako zródla swiatla

href='/zarowki/zarowki-led.html'>Zarówki LED charakteryzuje dluzszy czas pracy, nawet do 50.000 godzin. Sa one równiez bardzo energooszczedne. W porównaniu z tradycyjna zarówka jest to nawet 90% oszczednosci energii. Ich swiatlo nie zawiera promieniowania UV oraz promieniowania podczerwonego. Wczesniejsze zarówki LED wydawaly tylko zimne swiatlo, tymczasem sa one w stanie emitowac rózne kolory swiatla.

Energooszczednosc jest bardzo wazna!

Decydujaca role przy zakupie zarówek odgrywa efektywnosc energetyczna. Do okreslania efektywnosci elektrycznej sluzy ustalona przez Unie Europejska skala, która waha sie pomiedzy A++ i E. Wszystkie zarówki musza byc zaopatrzone w etykiety energetyczne tak, aby konsumenci mogli ocenic zuzycie energii poszczególnej zarówki

Wymienne i zamontowane na stale zarówki

Kazda lampe charakteryzuje to, ze mozna dokladnie rozpoznac jaka zarówka nadaje sie do tej lampy. Ponadto jest w tym kontekscie efektywnosc energetyczna zarówek bardzo istotna. Oprócz lamp, w których zarówki moga byc w calosci wymienione, istnieja równiez modele, w których jest to tylko czesciowa wymiana lub takie, w których zarówki sa wbudowane na stale, co oznacza, ze nie mozna ich wymienic. Jezeli taka lampa przestanie dzialac, oznacza to, ze czesto wymienny statecznik (statecznik elektryczny) jest uszkodzony. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko szeroka game lamp wszelkiego rodzaju, pasujace do nich zarówki, które moga byc wymienione, ale równiez wiele innych akcesoriów.