Ogranicz wybór
Producentów
 1. (2)
 2. (9)
 3. (1)
 4. (3)
Rodzaj produktu
 1. (4)
 2. (11)
Materiał lampy
 1. (3)
 2. (15)
Pomieszczenie
 1. (3)
 2. (10)
 3. (3)
 4. (3)
 5. (3)
Styl
 1. (5)
 2. (7)
Ilość płomieni
 1. (3)
Materiał klosza
 1. (1)
Obudowa
 1. (2)
 2. (7)
 3. (3)
Kolor lampy
 1. (8)
 2. (6)
 3. (1)
Kolor abażuru
 1. (3)
Funkcja ściemniania
 1. (6)
 2. (5)
Czujnik ruchu
 1. (2)
 2. (13)
Regulowany
 1. (4)
Sterowanie zdalne
 1. (8)
Zmiennik koloru
 1. (15)
wysokość (cm)
 1. (8)
 2. (3)
 3. (4)
Gwint
 1. (3)
 2. (12)
Smarthome system
 1. (1)
 2. (1)
Smarthome kompatibilny
 1. (1)
70 zł - 471 zł
471 zł
70 zł

Czujniki ruchu

15 produkt(ów)

artykułów na stronie

Czujniki ruchu do wewnątrz i na zewnątrz

Niewidoczna część spektrum elektromagnetycznego umożliwia to, że czujniki reagują na światło podczerwone lub niektóre zakresy częstotliwości i automatycznie przełączają światło we właściwym czasie. To jest praktyczne na przykład, gdy idziesz do piwnicy z pełnymi rękami. Lampy z czujnikami ruchu posiadają wiele zalet: zaoszczędzenie energii, zmniejszenie kosztów operacyjnych czy zwiększenie bezpieczeństwa. Pionierem tej technologii jest niemiecka firma Steinel.

Wysoka jakość czujników ruchu

Większość czujników ruchu jest wykorzystywanych na działce, lecz także często wykorzystuje się je w domu. W obszarze zewnętrznym ruchy są zwykle wykrywane za pomocą promieniowania podczerwonego poprzez różnice temperatur żywej istoty, ponieważ ludzie posiadają rzeczywiście znacznie wyższą temperaturę niż ich otoczenie, przynajmniej w naszych szerokościach geograficznych. Kąt wykrywania wynosi najczęściej 130, 180 lub 240 stopni. Jednak modele o wszechstronnym wykrywaniu - 360 stopni są także dostępne.

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikami ruchu wskazują wyraźnie gościom drogę do drzwi, poprzez oświetlenie ścieżek ogrodowych z czujnikami ruchu. Dzieci widzą dokładnie pułapki podczas igraszek w godzinach wieczornych na terenie posesji. Włamywacze i niechciani goście zostaną odstraszeni, gdy znajdą się w jasnym świetle po wejściu do strefy wjazdowej lub na Twoją działkę. Piękne oświetlenie zewnętrzne ścienne oraz oświetlenie ścieżek ogrodowych LED z czujnikami ruchu zapewniają również wysoką wartość estetyczną. Są one dostępne w postaci klasycznych lamp oraz nowoczesnych urządzeń oświetleniowych o optymalnej funkcjonalności. Kupując oświetlenie zewnętrzne i łazienkowe, upewnij się o odpowiednim stopniu ochrony IP, ponieważ woda nie może dostać się do środka źródła światła elektrycznego. Stopień ochrony IP jest równiez bardzo ważny przy zewnętrznych gniazdkach elektrycznych.

Różnorodne wykorzystanie i sterowanie

Wiele czujników ruchu można w razie potrzeby regulować według licznych parametrów. Możliwe jest określenie czasu palenia się żarówki do kilku sekund lub kilku minut. Za pomocą funkcji ściemniania można ustawić jasność otoczenia przy użyciu automatycznego przełącznika. Wśród najbardziej niezawodnych czujników ruchu znajdują się produkty firmy Steinel i Philips.

Wewnętrzne czujniki ruchu

Nie tylko pierwsze czujniki ruchu - zewnętrzne zostały stworzone przez firmę Steinel, lecz także do wewnątrz. W odróżnieniu od obszaru zewnętrznego, wykrywanie odbywa się nie za pomocą światła podczerwonego, ale za pomocą fal radarowych. Istnieją również odmiany, które używają ultradźwięków. Przy obu czujnikach chodzi o aktywność, ponieważ emitowane promienie są odbijane od powierzchni i zostają one ponownie pobierane. Czujniki ruchu na zewnątrz, które działają za pomocą światła podczerwonego działają jednocześnie pasywnie, ponieważ odbierają sygnały tylko ze swojego otoczenia.

Szczególnie wysoką wartość praktyczną posiadają czujniki ruchu, które znajdują się w przejściach, korytarzach czy klatkach schodowych. Nadrzędnym aspektem jest tutaj bezpieczeństwo. Czujniki ruchu oferujemy również do oświetlenia łazienek, spiżarni czy piwnic. Czujniki ruchu wykrywają również bardzo niepozorne ruchy, jak np. przewrócenie strony w gazecie.

Sklep online swiatlampy.pl

W naszym sklepie online swiatlampy.pl dostępne są czujniki ruchu nie tylko doskonałych producentów, ale także wszelkiego rodzaju oświetlenie i lampy. Co więcej, oferujemy kolejne ważne akcesoria m.in. elektryczne gniazdka zewnętrzne, odporne na różne warunki pogodowe. Zapłacony towar zostaje szybko i bezpiecznie wysłany. W przypadku pytań dotyczących czujników ruchu lub innych produktów jest do państwa dyspozycji kompetentna i przyjazna załoga specjalistów oświetleniowych, która jest łatwo dostępna za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonu.