Light Deals  12% dodatkowej zniżki na Light Deals
Code: LIGHT
Zobacz najlepsze oferty
info
11% zniżki na wszystkie wentylatory
z kodem COOL11
Ogranicz wybór filter
Produkty 222:
Lampy sufitowe z wentylatorem Fossa Nikiel matowy
360,95 zł
RRP: 729,95 zł
12% dodatkowej zniżki
Petrovac wentylator sufitowy LED Chrom, Biały, 1-punktowy, Zdalne sterowanie
12% dodatkowej zniżki
Marigliano wentylator sufitowy Szary, Srebrny
Marigliano wentylator sufitowy Szary, Srebrny
463,95 zł
RRP: 772,95 zł
12% dodatkowej zniżki
Malloa wentylator sufitowy LED Czarny, 1-punktowy, Zdalne sterowanie
12% dodatkowej zniżki
Malloa wentylator sufitowy LED Tytan, 1-punktowy, Zdalne sterowanie
Mulstrand Lampa Sufitowa 50 cm Czarny, 4-punktowe
514,95 zł
RRP: 857,95 zł
Tirkkala wentylator sufitowy LED Biały, 1-punktowy
613,95 zł
RRP: 681,95 zł
Trillo wentylator sufitowy Nikiel matowy, 1-punktowy
536,95 zł
RRP: 596,95 zł
Irving wentylator sufitowy Chrom, Szary, Jasne drewno, 5-punktowe
1 260,95 zł
RRP: 1 414,95 zł
Aargaard wentylator sufitowy Stal nierdzewna, Zdalne sterowanie
3 088,95 zł
RRP: 3 432,95 zł
 
Rezultaty 1 - 60 z 222

Wentylatory sufitowe na lato i zimę

Retro i w starym stylu: Wentylatory sufitowe są modne każdego roku. W lecie stanowią one skuteczną i niedrogą alternatywę dla klimatyzacji, natomiast w zimie pomagają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Wentylatory sufitowe z oświetleniem i pilotem zdalnego sterowania są stylowe, praktyczne i pozwalają zaoszczędzić miejsce. Spełniają one swoje zadanie również bez łopatek i można nimi wygodnie sterować za pomocą pilota lub Smart Home, w zależności od modelu i zastosowania.

Nowoczesne lub w stylu vintage, małe, duże lub płaskie - można kupić wentylatory sufitowe do każdego pomieszczenia i w każdym stylu.

Wentylatory sufitowe wykonane z drewna: ponadczasowa klasyka

Wentylatory sufitowe wykonane z drewna są uniwersalne, a dzięki ich wysokiej jakości wykończeniu można je dopasować do różnych stylów w domu. Moc można regulować za pomocą kilku poziomów prędkości. Po zainstalowaniu wentylatorów sufitowych, dzięki prostemu montażowi, zapewnią one przyjemny klimat w pomieszczeniach zarówno w domu, jak i w biurze.

Odkryj nasze "wentylatory sufitowe wykonane z drewna": udowadniają one, że jakość nie musi być droga, wysoka jakość wykończenia i antyczne oraz łączą miłą atmosferę z funkcjonalnością w Twoim domu. Stanowią one nastrojowe i naturalne akcenty i mogą być wkomponowane w każde wnętrze.

Funkcje wentylatorów sufitowych: wszechstronne zastosowanie

Wentylatory sufitowe mają różne wzory i funkcje oraz zapewniają przytulną atmosferę. Niektóre modele radzą sobie bez widocznych łopatek, które są sprytnie ukryte pod osłoną. Dzięki temu nowoczesne wentylatory sufitowe trudno odróżnić od lamp sufitowych. W porównaniu z wentylatorem podłogowym wentylatory sufitowe są bardziej ciche i dlatego nadają się do sypialni lub pokoju dziecięcego. Można je przyciemniać, zmieniać kolor światła, a nawet stworzyć za ich pomocą gwieździste niebo na suficie.

Wentylator sufitowy jest odpowiedni na każdą porę roku

Wentylator sufitowy nie tylko zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniu w lecie. W zimnych porach roku można również użyć wentylatora sufitowego, aby lepiej rozprowadzić ciepło w pomieszczeniu, a nawet zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Różnica polega na trybie pracy i kierunku obrotów w zależności od potrzeb użytkownika.

W trybie letnim, a więc przy obrotach do przodu, wentylator sufitowy zapobiega gromadzeniu się powietrza w pomieszczeniu i zapewnia efekt chłodzenia za pomocą delikatnych strumieni powietrza skierowanych w dół. Chociaż wentylator sufitowy nie może obniżyć temperatury w pomieszczeniu, zapewnia odczucie chłodu.

W trybie zimowym wentylator sufitowy pracuje w odwrotnym kierunku i zapewnia lepszą dystrybucję ciepła w pomieszczeniu. Ciepłe powietrze z grzejnika lub pieca przemieszcza się ku górze, dlatego mimo wysokiej temperatury w pomieszczeniu masz zimne stopy. Jednak dzięki wentylatorowi ciepłe powietrze jest rozprowadzane równomiernie. W zimie warto zastosować wentylator sufitowy, zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach.

Jak podłącza się wentylator sufitowy?

Ponieważ instalacja i montaż mogą się różnić w zależności od urządzenia, należy zapoznać się z instrukcjami producenta.

Gdzie można zamontować wentylator sufitowy?

Wewnątrz i na zewnątrz: wentylator sufitowy można zainstalować wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. O tym, czy wentylator sufitowy nadaje się na balkon lub do innych miejsc na zewnątrz, świadczy na przykład stopień ochrony IP44. Nowoczesne wentylatory sufitowe przekonują ponadczasowym wzornictwem i mogą być wygodnie sterowane za pomocą pilota lub technologii Smart Home. Wentylator sufitowy można zainstalować w dużych pomieszczeniach, na skośnych sufitach na poddaszu lub na wysokich sufitach. Wentylatory sufitowe nadają się również na zadaszone tarasy lub do ogrodów zimowych i są oczywiście używane głównie w ciepłych miesiącach. Ciche wentylatory sufitowe do sypialni lub pokoju dziecięcego kładą kres bezsennym nocom w lecie i zapewniają przyjemne chłodzenie.

Ile energii elektrycznej zużywa wentylator sufitowy?

Wentylator sufitowy zużywa około 20-60 watów na godzinę. Na zużycie energii można wpływać, ustawiając poziomy prędkości. Jeśli wentylator sufitowy pracuje z najwyższą określoną prędkością, zużycie energii jest największe. Przy zakupie wentylatora sufitowego należy również wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym zostanie on zainstalowany. Również w tym przypadku proporcje muszą być właściwe. Wentylator sufitowy o małej średnicy w zbyt dużym pomieszczeniu musi pracować z większą prędkością. W takim przypadku lepiej jest zastosować większy wentylator.