Wentylatory
Ogranicz wybór Resetuj
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Zamknij
Produkty 441:

Niedrogi i wydajny: zwycięzcy naszych testów

Cichy
Cichy

Wentylatory sufitowa na lato!

Zobacz.
Zwycięzca w kategorii cena-wydajność
Zwycięzca w kategorii cena-wydajność

Wentylatory sufitowa na lato!

Odkryj

Wentylatory sufitowe na lato i zimę

Retro i w starym stylu: Wentylatory sufitowe są modne każdego roku. W lecie stanowią one skuteczną i niedrogą alternatywę dla klimatyzacji, natomiast w zimie pomagają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Wentylatory sufitowe z oświetleniem i pilotem zdalnego sterowania są stylowe, praktyczne i pozwalają zaoszczędzić miejsce. Spełniają one swoje zadanie również bez łopatek i można nimi wygodnie sterować za pomocą pilota lub Smart Home, w zależności od modelu i zastosowania.

Nowoczesne lub w stylu vintage, małe, duże lub płaskie - na swiatlampy.pl można kupić wentylatory sufitowe do każdego pomieszczenia i w każdym stylu.

Wentylatory sufitowe wykonane z drewna: ponadczasowa klasyka

Wentylatory sufitowe wykonane z drewna są uniwersalne, a dzięki ich wysokiej jakości wykończeniu można je dopasować do różnych stylów w domu. Moc można regulować za pomocą kilku poziomów prędkości. Po zainstalowaniu wentylatorów sufitowych, dzięki prostemu montażowi, zapewnią one przyjemny klimat w pomieszczeniach zarówno w domu, jak i w biurze.

Odkryj nasze "wentylatory sufitowe wykonane z drewna": udowadniają one, że jakość nie musi być droga, wysoka jakość wykończenia i antyczne oraz łączą miłą atmosferę z funkcjonalnością w Twoim domu. Stanowią one nastrojowe i naturalne akcenty i mogą być wkomponowane w każde wnętrze.

Funkcje wentylatorów sufitowych: wszechstronne zastosowanie

Wentylatory sufitowe mają różne wzory i funkcje oraz zapewniają przytulną atmosferę. Niektóre modele radzą sobie bez widocznych łopatek, które są sprytnie ukryte pod osłoną. Dzięki temu nowoczesne wentylatory sufitowe trudno odróżnić od lamp sufitowych. W porównaniu z wentylatorem podłogowym wentylatory sufitowe są bardziej ciche i dlatego nadają się do sypialni lub pokoju dziecięcego. Można je przyciemniać, zmieniać kolor światła, a nawet stworzyć za ich pomocą gwieździste niebo na suficie.

Wentylator sufitowy jest odpowiedni na każdą porę roku

Wentylator sufitowy nie tylko zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniu w lecie. W zimnych porach roku można również użyć wentylatora sufitowego, aby lepiej rozprowadzić ciepło w pomieszczeniu, a nawet zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Różnica polega na trybie pracy i kierunku obrotów w zależności od potrzeb użytkownika.

W trybie letnim, a więc przy obrotach do przodu, wentylator sufitowy zapobiega gromadzeniu się powietrza w pomieszczeniu i zapewnia efekt chłodzenia za pomocą delikatnych strumieni powietrza skierowanych w dół. Chociaż wentylator sufitowy nie może obniżyć temperatury w pomieszczeniu, zapewnia odczucie chłodu.

W trybie zimowym wentylator sufitowy pracuje w odwrotnym kierunku i zapewnia lepszą dystrybucję ciepła w pomieszczeniu. Ciepłe powietrze z grzejnika lub pieca przemieszcza się ku górze, dlatego mimo wysokiej temperatury w pomieszczeniu masz zimne stopy. Jednak dzięki wentylatorowi ciepłe powietrze jest rozprowadzane równomiernie. W zimie warto zastosować wentylator sufitowy, zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach.

Jak podłącza się wentylator sufitowy?

Ponieważ instalacja i montaż mogą się różnić w zależności od urządzenia, należy zapoznać się z instrukcjami producenta.

Gdzie można zamontować wentylator sufitowy?

Wewnątrz i na zewnątrz: wentylator sufitowy można zainstalować wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. O tym, czy wentylator sufitowy nadaje się na balkon lub do innych miejsc na zewnątrz, świadczy na przykład stopień ochrony IP44. Nowoczesne wentylatory sufitowe przekonują ponadczasowym wzornictwem i mogą być wygodnie sterowane za pomocą pilota lub technologii Smart Home. Wentylator sufitowy można zainstalować w dużych pomieszczeniach, na skośnych sufitach na poddaszu lub na wysokich sufitach. Wentylatory sufitowe nadają się również na zadaszone tarasy lub do ogrodów zimowych i są oczywiście używane głównie w ciepłych miesiącach. Ciche wentylatory sufitowe do sypialni lub pokoju dziecięcego kładą kres bezsennym nocom w lecie i zapewniają przyjemne chłodzenie.

Ile energii elektrycznej zużywa wentylator sufitowy?

Wentylator sufitowy zużywa około 20-60 watów na godzinę. Na zużycie energii można wpływać, ustawiając poziomy prędkości. Jeśli wentylator sufitowy pracuje z najwyższą określoną prędkością, zużycie energii jest największe. Przy zakupie wentylatora sufitowego należy również wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym zostanie on zainstalowany. Również w tym przypadku proporcje muszą być właściwe. Wentylator sufitowy o małej średnicy w zbyt dużym pomieszczeniu musi pracować z większą prędkością. W takim przypadku lepiej jest zastosować większy wentylator.