Ogranicz wybór
Producentów
 1. (12)
 2. (3)
Rodzaj produktu
 1. (15)
Styl
 1. (1)
Ilość płomieni
 1. (4)
Obudowa
 1. (2)
 2. (1)
Kolor lampy
 1. (2)
Kolor abażuru
 1. (2)
Funkcja ściemniania
 1. (6)
 2. (9)
Regulowany
 1. (3)
Sterowanie zdalne
 1. (3)
Zmiennik koloru
 1. (3)
LED
 1. (2)
Odcień światła w kelwinach
 1. (15)
Lumenów na żarówkę
 1. (3)
 2. (2)
 3. (2)
 4. (3)
 5. (5)
Gwint
 1. (5)
 2. (2)
 3. (1)
 4. (7)
Średnica (cm)
 1. (7)
 2. (1)
 3. (1)
25 zł - 100 zł
100 zł
25 zł

Żarówki halogenowe

15 produkt(ów)

artykułów na stronie

Żarówki halogenowe zapewniają jasne światło

Żarówki halogenowe działają tak samo jak żarówki tradycyjne, ale są one bardziej energooszczędne i trwałe. Jest dostępnych wiele różnych wzorów dla specyficznych zastosowań w środowisku mieszkalnym i handlowym. Głównymi kategoriami nadrzędnymi żarówek halogenowych są żarówki niskiego i wysokiego napięcia. Do zalet żarówek halogenowych zalicza się to, że mogą one posiadać funkcję ściemniania oraz to, że mogą mieć najlepszy możliwy wskaźnik oddawania barw Ra 100. Podpowiemy Ci, czego powinieneś przestrzegać w dalszym ciągu.

Oświetlenie halogenowe

W porównaniu z tradycyjną żarówką oszczędna żarówka halogenowa to około jednej trzeciej kosztów bieżących. Ponadto wytrzymuje ona średnio od trzech do czterech tysięcy godzin; żarówka wynaleziona przez Edisona wytrzymywała tylko tysiąc godzin. Uwaga: nie wolno dotykać szklanej obudowy żarówki halogenowej, ponieważ może to spowodować jej uszkodzenie. Żarówki halogenowe mogą być bardzo gorące! Lampy halogenowe są dostępne w wielu różnych wariantach. Większość żarówek halogenowych ma tak zwany gwint na „wcisk , szczególnie rozpowszechnione są m.in. żarówki halogenowe G9, żarówki halogenowe G4 oraz żarówki halogenowe GU10. Numer odnosi się do odległości pomiędzy dwoma kołkami z gniazda w mm, a U oznacza dodatkowe wzmocnienie mechaniczne.

Żarówki wysokiego i niskiego napięcia

Żarówki wysokiego napięcia nie potrzebują statecznika. Przy modelach wysokonapięciowych, które działają z normalnym zasileniem napięcia, chodzi np. o żarówki halogenowe E27, czy żarówki halogenowe E14, które posiadają dobrze wszystkim znany gwint żarówki. Również żarówki halogenowe G9 pracują pod napięciem 230 V, a żarówki halogenowe GU10 są żarówkami reflektorowymi wysokiego napięcia. Wysokonapięciowe żarówki halogenowe są kompatybilne ze wszystkimi standardowymi ściemniaczami żarówek tradycyjnych.

Żarówki niskonapięciowe są idealnym rozwiązaniem dla gastronomii i hotelarstwa oraz są także świadomie wykorzystywane w sektorze prywatnym. Żarówki halogenowe G4 są używane m.in. w łazience, kuchni oraz jako dekoracyjne oświetlenie witryn. Dzięki niskiemu napięciu 12 V żarówki halogenowe mogą być instalowane w obszarach ochrony łazienek. Jeżeli napięcie jest przekształcane przez transformator elektroniczny, ściemnianie odbywa się stopniowo.

Energooszczędne alternatywy żarówek tradycyjnych

Decydującą poprawą żarówki halogenowej jest to, że zawarte w niej halogeny uniemożliwiają to, że atomy wolframu osadzają się na obudowie szklanej. Ponadto ulepszone lampy są możliwe w bardziej kompaktowym wydaniu. Tymczasem, istnieje kilka alternatyw, które zużywają mniej energii i są bardziej wytrzymałe. Kompaktowe świetlówki, zazwyczaj dostępne w handlu jako żarówki energooszczędne, zużywają mniej energii niż żarówki halogenowe. Również żarówki LED udowodniają, że są pod wieloma względami lepsze od żarówek halogenowych m.in. dzięki znacznie niższemu zużyciu energii. Jednak żarówki halogenowe punktują ich doskonałą emisją kolorów, która sprawia, że wszystko wygląda bardzo naturalnie: lampy wiszące, lampy halogenowe, lampy kuchenne i inne warianty są wykorzystywane w środowisku prywatnym i komercyjnym oraz mają za zadanie podkreślanie danych obiektów.