Ogranicz wybór
Producentów
 1. (1)
 2. (2)
Rodzaj produktu
 1. (3)
Ilość płomieni
 1. (3)
Kolor lampy
 1. (1)
Funkcja ściemniania
 1. (3)
Regulowany
 1. (2)
Sterowanie zdalne
 1. (2)
Zmiennik koloru
 1. (2)
Odcień światła w kelwinach
 1. (2)
 2. (1)
Lumenów na żarówkę
 1. (1)
 2. (2)
Gwint
 1. (3)
7 zł - 52 zł
52 zł
7 zł

Żarówki energooszczędne

3 produkt(ów)

artykułów na stronie

Za pomocą żarówek energooszczędnych oszczędzasz pieniądze i środowisko

Thomas Edison przeszedł do historii ponad 130 lat temu jako wynalazca żarówki, wtedy nie myślał on jeszcze o efektywności energetycznej. Jednak od 2012 roku konwencjonalne żarówki nie mogą być sprzedawane ze względu na ich wysokie zużycie energii. Dlatego zostają sprzedawane żarówki energooszczędne – świetlówki, ale także żarówki halogenowe i żarówki LED, które zużywają mniej energii i są również określane jako lampy energooszczędne. Znajdź na swiatlampy.pl żarówki wysokiej jakości, o wyjątkowej efektywności energetycznej i dowolnym kształcie.

Znajdź odpowiednie żarówki energooszczędne

Żarówki halogenowe stały się energooszczędnym wariantem żarówek tradycyjnych. Są to promienniki ciepła, które w zasadzie posiadają nadal taką samą konstrukcję. Żarówki halogenowe wytwarzają bardzo przyjemne światło. W porównaniu do żarówki tradycyjnej, można zaoszczędzić już około jednej trzeciej kosztów energii, ale ich stosowanie zużywa wciąż stosunkowo dużo energii.

Energooszczędne żarówki nie są zwykłymi żarówkami, lecz lampami wyładowczymi w kompaktowej obudowie. Pomimo tego, że są one energooszczędne mają kilka praktycznych wad. Dlatego, że ich światło nie świeci od razu w pełnej jasności, nie nadają się one do każdego pomieszczenia. Świetlówki kompaktowe tolerują o wiele mniej cykli przełączania niż żarówki energooszczędne. Ich emisja kolorów pozostawia w zakresie koloru czerwonego wiele do życzenia. Ponadto zawierają one rtęć, więc nie można wyrzucać ich do zwykłych odpadów w gospodarstwach domowych.

Szeroki wybór kształtów i modeli

Żarówki energooszczędne są dostępne we wszystkich formach, takich jak żarówki, świece czy tyczki, gdzie oprócz wszystkich barw białych aż po ciepłe, białe światło dzienne, są dostępne również modele emitujące kolorowe światło. Są dostępne prawie wszystkie typy gwintów w połączeniu z głównymi źródłami światła: żarówki energooszczędne E14, żarówki energooszczędne GU10 lub żarówki energooszczędne R7s - wielu producentów konkuruje o względy klienta. Różnice w jakości mogą być bardzo wysokie. Stosunkowo wysoka cena zakupu żarówek energooszczędnych jest uzasadniona oszczędnością energii i dłuższą ich żywotnością. Dzięki wysokiej jakości świetlówek energooszczędnych można zaoszczędzić dużo pieniędzy na przestrzeni lat. Jeśli lampy są często włączane i wyłączane, na przykład w wyniku zamontowanego w niej czujnika ruchu, powinna ona być zaprojektowana na szczególnie dużą liczbę cykli przełączeniowych.

Żarówki energooszczędne LED

Najwięcej zalet przynosi instalacja żarówek LED. Diody LED potrzebują tylko kilka watów, aby dostarczyć tak jasne światło jak inne żarówki. Produkcja i utylizacja tych żarówek zmniejsza zanieczyszczenie: spośród wszystkich żarówek energooszczędnych diody LED posiadają najlepszą wydajność środowiska. Zwykle są one w stanie wytrzymać ponad 20.000 godzin pracy; zatem trzy godziny użytkowania dziennie skutkuje używaniem jednej żarówki przez co najmniej 20 lat. W wielu lampach żarówki są zainstalowane na stałe, więc trzeba je wymienić wraz z lampą. Emitowane światło żarówki nie miga i jest dostępne od razu po włączeniu w pełnym blasku. Nasza rada dla ciebie: wymień stare żarówki na energooszczędne żarówki LED E14 lub E27 – jest to inwestycja finansowa i ekologiczna!

Kupuj tanio żarówki energooszczędne

Niezależnie od tego, czy to lampy kuchenne, do sypialni, czy oświetlenie salonu: oszczędność energii jest wszędzie korzystna. Oferujemy wysokiej jakości żarówki LED producentów znanych na całym świecie, takich jak Philips, którego pierwszej klasy oświetlenie przynosi radość i zadowolenie naszym klientom. Oprócz żarówek energooszczędnych są dostępne również energooszczędne żarówki R7s. Natychmiast po otrzymaniu gotówki za towar będziemy mogli zorganizować szybką dostawę do domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o żarówkach energooszczędnych lub o jakimkolwiek innym produkcie, możesz skontaktować się z naszą kompetentną załogą ekspertów oświetleniowych. Życzymy przyjemnego światła i wysokiej oszczędności energii!