Ogranicz wybór
Producentów
 1. (12)
 2. (10)
Rodzaj produktu
 1. (22)
Styl
 1. (8)
 2. (1)
 3. (1)
Ilość płomieni
 1. (9)
Obudowa
 1. (1)
Kolor lampy
 1. (6)
Kolor abażuru
 1. (3)
 2. (2)
Funkcja ściemniania
 1. (16)
 2. (1)
 3. (5)
Regulowany
 1. (9)
Sterowanie zdalne
 1. (9)
 2. (1)
Zmiennik koloru
 1. (9)
 2. (1)
LED
 1. (13)
Odcień światła w kelwinach
 1. (20)
 2. (1)
Lumenów na żarówkę
 1. (5)
 2. (1)
 3. (5)
 4. (4)
 5. (2)
 6. (5)
Gwint
 1. (5)
 2. (6)
 3. (1)
 4. (6)
 5. (4)
Średnica (cm)
 1. (9)
 2. (3)
27 zł - 100 zł
100 zł
27 zł

Żarówki tradycyjne LED

22 produkt(ów)

artykułów na stronie

Żarówki LED są energooszczędne i trwałe

Wiele argumentów przemawia za tym, że warto korzystać z żarówek LED. Żarówki LED zużywają mało energii i zapewniają długą możliwość pracy żarówki – kilka godzin dziennie w ciągu dziesięcioleci. Po zapaleniu światła lampy z żarówkami LED nie migotają, emitują mało ciepła i mogą być usuwane przyjaźnie z środowiska. Żarówki LED znajdujące się w naszym sklepie online pochodzą od producentów światowej sławy, takich jak np. Philips. Te żarówki są dostępne w standardowych rozmiarach gwintów jak np. E14 i G9, więc można je bardzo łatwo wymienić.

Praca żarówek LED

Żarówki LED nie wytwarzają światła za pomocą ogrzewania przewodu, który jest doprowadzany do żarzenia. Zamiast tego prąd jest prowadzony przez strukturę kryształków półprzewodnikowych, które porządkują elektrony w nowy sposób i emitują energię w postaci światła. Zaledwie kilka watów wystarczy, aby osiągnąć jasność żarówki klasycznej. Zasada pracy tych żarówek jest znana od wielu lat. Pierwszy raz ta zasada została wykorzystana jako światło małych kontrolek lub świateł nawigacyjnych. Większość z tych świateł jest dostępna w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim, ponieważ w zależności od materiału użytego każdy z tych trzech odcieni jest przypisany do każdej diody. Światło białe może emitować żarówka od początku lat 90-tych.

Cechy jakościowe żarówek LED

W odróżnieniu od żarówki wynalezionej przez Edisona moc żarówki nie zostaje przedstawiana w watach lecz w lumenach. Żarówka LED posiada moc 700 lumenów i jest ona porównywalna z mocą 60 watów. Tutaj wystarczy już zaledwie 10 watów, ponieważ wydajność światła, a tym samym efektywność energetyczna żarówek LED jest znacznie lepsza, najlepsze wartości mają diody z oznaczeniem A++. Żarówki LED wydają ukierunkowane światło, dopiero za pomocą umieszczenia paru źródeł światła w pomieszczeniu uzyskasz światło rozproszone. Jednak kąt padania światła jest bardzo ważny jeżeli chodzi o stożek światła: do oświetlenia akcentującego poszczególne przedmioty wystarczy 35 stopni, a do oświetlenia pomieszczenia 120 stopni. Postrzegana jasność pomieszczenia jest zależna również od koloru ścian w tym pomieszczeniu, ponieważ jasne ściany odbijają światło o wiele silniej niż ciemne ściany. Różnice w jakości produktów różnych producentów mogą być dość duże: na swiatlampy.pl znajdziesz jedynie wysokiej jakości lampy LED.

Barwa światła żarówki LED jest określana w Kelwinach: w pomieszczeniach mieszkalnych jest preferowane ciepłe światło białe (do 3300 Kelwin), które zawiera większą część światła czerwonego. W warsztatach oraz pokojach, gdzie można uprawiać własne hobby oferowane jest neutralne światło białe. W biurach często są używane lampy z tzw. dziennym światłem białym. Posiadają one wyższy odsetek światła niebieskiego co wpływa korzystnie na koncentrację pracowników. Inną kluczową cechą jakości tych żarówek jest wskaźnik oddawania barw. Opisuje on jak wyglądają naturalnie oświetlone obiekty. Dla większości przypadków wartość sięga Ra 80. Ci, którzy przywiązują dużą wagę do naturalnej reprodukcji barw, powinni kupić lampę LED posiadającą co najmniej Ra = 90; wartość, która do tej pory nie została przekroczona to Ra 100.

Kształty i gwinty żarówek LED

Żarówki LED pasują już od dawna do znanych gwintów żarówek, które są powszechnie znane jako „Retrofits. Są one tak samo używane jak żarówki energooszczędne, halogenowe oraz żarówki tradycyjne. Klasyczny gwint posiadają żarówki: LED E14 czy LED E27. Jako następstwo żarówek tradycyjnych Edisona zostały przyjęte żarówki halogenowe, które posiadają znacznie ulepszone właściwości. Ale również w tej sytuacji opłaca się ich wymiana na żarówki LED. Rozpowszechnionymi modelami tutaj są żarówki o gwintach LED G4 i LED G9. Większość świetlówek może być również zastąpionych przez żarówki LED. Wiele lamp, które na wstępie są już wyposażone w żarówki LED nie mogą być wymienne. Jeśli żarówka LED po kilku dekadach przestaje działać zostaje ona wyrzucona wraz z lampą.

Bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym oraz wiele innych zalet żarówek LED

Dlatego, że żarówki LED nie wydzielają światła, nie nagrzewają się one aż tak jak żarówki tradycyjne czy żarówki halogenowe. Zatem żarówki te mogą być spokojnie stosowane w lampach w pokoju dziecięcym. Po włączeniu lampy z żarówką LED światło uzyskuje od razu maksymalną jasność. Dlatego, że żarówki LED zawierają takie substancje toksyczne jak rtęć muszą być one specjalnie utylizowane. Wiele żarówek LE posiada również funkcję ściemniania. Ta informacja powinna być umieszczona na opakowaniu. Żarówki Led mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach w domu np. w kinkietach salonowych, czy lampach stojących do sypialni albo jako oświetlenie sufitowe do łazienki czy korytarza. Na swiatlampy.pl znajdziesz wysokiej jakości lampy LED wiodących producentów światowej sławy.