Ogranicz wybór
Producentów
 1. (1)
 2. (5)
Rodzaj produktu
 1. (3)
 2. (1)
 3. (4)
Materiał lampy
 1. (1)
 2. (3)
 3. (2)
Pomieszczenie
 1. (2)
 2. (3)
 3. (6)
 4. (4)
 5. (1)
 6. (6)
 7. (5)
 8. Więcej
 9. Pokaż mniej
Styl
 1. (1)
 2. (1)
 3. (6)
Ilość płomieni
 1. (4)
 2. (2)
Materiał klosza
 1. (2)
 2. (2)
Obudowa
 1. (1)
 2. (1)
 3. (3)
Kolor lampy
 1. (3)
 2. (3)
Kolor abażuru
 1. (1)
 2. (2)
 3. (1)
Funkcja ściemniania
 1. (1)
 2. (1)
 3. (2)
Czujnik ruchu
 1. (6)
Regulowany
 1. (3)
 2. (3)
Sterowanie zdalne
 1. (6)
Zmiennik koloru
 1. (6)
LED
 1. (2)
Odcień światła w kelwinach
 1. (1)
 2. (2)
Lumenów na żarówkę
 1. (1)
 2. (2)
wysokość (cm)
 1. (3)
 2. (1)
Gwint
 1. (2)
 2. (2)
 3. (2)
Średnica (cm)
 1. (1)
95 zł - 847 zł
847 zł
95 zł

Systemy szynowe

6 produkt(ów)

artykułów na stronie

Systemy szynowe jako praktyczne oświetlenie

Systemy szynowe są oprawami oświetlenia składającymi się z kilku świateł, które można łączyć w dowolny układ. Systemy szynowe tworzą zazwyczaj lampy sufitowe, reflektory, spoty lub lampy wiszące, które są połączone i razem umieszczone na suficie, przez co mogą one tworzyć oświetlenie poszczególnych stref przestrzennych. Różne rodzaje lamp mogą być łączone pod warunkiem, że są one przeznaczone do identycznego napięcia roboczego, ponieważ oprawy szynowe, mają to samo źródło zasilania.

Wewnętrzne systemy szynowe

Od funkcjonalnych pomieszczeń takich, jak kuchnie i łazienki po salony i sypialnie – systemy szynowe nadają się idealnie do wszystkich pomieszczeń. Klasycznym zastosowaniem systemów szynowych są jednak długie, kręte korytarze. Za pomocą świateł obrotowych można oświetlić poszczególne strefy pomieszczenia lub meble czy elementy dekoracyjne. Coraz bardziej poszukiwanymi oprawami świetlnymi są systemy szynowe LED, ponieważ zużywają mało energii elektrycznej i są bardzo trwałe. Nie tylko w życiu prywatnym, ale również w segmencie biurowym i przemysłowym istnieje szeroki zakres zastosowania tych opraw świetlnych. Pokoje o różnorodnej wielkości, nawet nietypowo pooddzielane i asymetrycznie cięte, korzystają z elastycznego oświetlenia systemów szynowych o wysokiej jakości. Nawiasem mówiąc, istnieją także systemy szynowe jako oświetlenie ścienne.

Systemy szynowe niskiego i wysokiego napięcia

Różnica polega na poziomie napięcia, który jest nadawany przez nadajnik do systemu szynowego i ostatecznie do poszczególnych lamp. W systemach szynowych wysokiego napięcia sieciowe napięcie wynosi 230 woltów, przy systemach szynowych o niskim napięciu(12v) transformator pośredni zapewnia napięcie o wysokości 12 woltów.

Z odstępem od sufitu lub bez odstępu od sufitu

Inna zasadnicza różnica odnosi się do typu mocowania. Systemy szynowe są dostępne zarówno do bezpośredniego montażu na suficie lub do montażu z mniejszą lub większą odległością od sufitu. Który sposób nadaje się lepiej zależy przede wszystkim od warunków przestrzennych pomieszczenia i dokładnego celu użycia. Dlatego, że systemy szynowe są dość kosztowne, opłaca się przejrzenie alternatyw.

Znajdź szybko tanie systemy szynowe!

Na swiatlampy.pl szybko znajdziesz odpowiedni system szynowy dla optymalnego stopnia oświetlenia swoich pomieszczeń. Ściśle związane z praktycznymi rozwiązaniami systemów szynowych są systemy linkowe i sztangowe. Wysokiej jakości oświetlenie, szybka dostawa i niskie ceny: to są zalety naszego sklepu online swiatlampy.pl - od 500 złotych wysyłka towaru odbywa sie gratisowo. Przepiękne systemy szynowe posiada np. nasz partner Paul Neuhaus. Można również zamówić wszelkie inne znaczące rodzaje oświetlenia np. podświetlenie mebli – za pomocą tego oświetlenia można bez problemu przygotowywać posiłki w kuchni. Współczesnymi, popularnymi źródłami oświetlenia pośredniego we wszystkich pomieszczeniach są paski LED.