Systemy linkowe


Właściwe oświetlenie poprzez systemy linkowe

Właściwym rozwiązaniem oświetleniowym w wąskich przestrzeniach z wieloma kątami są systemy linkowe. Ponadto systemy linkowe posiadają wiele innych praktycznych zalet. Na dwóch równolegle rozłożonych linkach metalowych przewodzących prąd są mocowane pojedyncze żarówki, tak aby mogły one być przemieszczane w każdym możliwym momencie. Z reguły chodzi o oświetlenie o niskim napięciu, które może być bezpiecznie obsługiwane. Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz korzystać z oświetlenia systemów linkowych.

Systemy linkowe w praktyce

Nie tylko w wąskich pomieszczeniach, w podłużnych korytarzach czy pochyłych dachach systemy linkowe, jako oświetlenie, są bardzo dobrym wyborem. Linki mogą być bardzo indywidualnie wyposażane w poszczególne żarówki czy lampy, napięcie dowolnie ustawiane. Jeśli system linkowy będzie wynosił wiele metrów, powinno ustabilizować się linki poprzez pośrednie mocowania, które są również dostępne oddzielnie. Systemy linkowe mogą tworzyć zarówno podstawowe oświetlenie pomieszczenia, oświetlenie strefowe lub dekoracyjne.

Maksymalną elastyczność oferty systemów linkowych oferują reflektory jako oświetlenie sufitowe, które może się dość swobodnie obracać w pożądanym kierunku. W ten sposób zawsze można wybierać pomiędzy ukierunkowanym bezpośrednim oświetleniem, które skupia całą uwagę lub rozproszonym światłem pośrednim, które zapewnia komfort i spokój. Lampy wiszące nad stołem jadalnym można również przymocować do systemów linkowych.

Nowoczesny design pomieszczeń biurowych i przemysłowych

Wysokiej jakości metale, takie jak stal nierdzewna i chrom w połączeniu z przyjemnym szkłem designerskim charakteryzują wiele projektów oświetlenia systemów linkowych. Eleganckie i funkcjonalne oświetlenie jest odpowiednie dla obu środowisk: zarówno prywatnego jak i komercyjnego. Wiele modeli kładzie nacisk na wyraźnie poważny i profesjonalny wygląd, co czyni je idealnym oświetleniem biurowym; w miejscu pracy są zazwyczaj montowane reflektory na linkach. Inne systemy oświetleniowe dopasowują się do niemal każdego wystroju wnętrza, nie przynosząc większego zamieszania. Kiedy używamy systemów linkowych oddzielne lampy sufitowe są zazwyczaj już niepotrzebne.

Jako żarówki wykorzystywane w systemach linkowych sprawdziły się dotychczas żarówki halogenowe i LED. W przypadku lamp halogenowych o niskim napięciu, ich zasilanie jest dopasowane do ogólnej wydajności transformatorów. Dlatego, że żarówki LED pochłaniają mniej watów energii elektrycznej, wymagają one zwykle specjalnego transformatora.

Swiatlampy.pl- twój internetowy ekspert oświetleniowy

Wszystkie informacje i produkty z jednego źródła – na naszej stronie internetowej swiatlampy.pl uzyskasz wszelkie możliwe rodzaje oświetlenia m.in. oświetlenie biura, lampy łazienkowe, kinkiety, oświetlenie LED czy lampy stołowe. Wysoka jakość i niskie ceny, szybka dostawa i przyjazna obsługa: w ten sposób zakupy sprawiają przyjemność!