Biura i firma

Odpowiednie oświetlenie wspomaga wzrost produktywności

Rodzaj oświetlenia w miejscu pracy ma wpływ na stopień koncentracji i wydajności pracowników. Jeżeli jest zbyt ciemno, szkodzi to oczom pracowników i pogarsza ich nastrój. Jeżeli jest jednak zbyt jasno mogą również wystąpić problemy ze wzrokiem. Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy odciążają oczy i redukują zmęczenie wzroku oraz zapewniają przyjemne środowisko pracy. Doradzamy i szczegółowo omawiamy cechy dowolnych lamp biurowych, które są przez nas oferowane! Poniżej przedstawiamy, po krótce, główne rodzaje lamp biurowych i oświetlenia przemysłowego.

Oświetlenie biurowe na miejscu pracy

Aby pracownicy mogli być przez cały dzień pracy produktywni miejsce pracy powinno być zdecydowanie równomiernie i jasno oświetlone. W najlepszym przypadku jest boczne oświetlenie miejsca pracy, aby odciążyć oczy od pracy przy monitorze. Jeżeli światło dzienne nie jest wystarczająco dostarczone musi być ono tym bardziej uzupełnione przez światło elektryczne. Oprócz podstawowego oświetlenia są często wymagane dodatkowe źródła światła, aby szybciej osiągnąć właściwe oświetlenie miejsca pracy. Jednak stwierdzenie, które lampy są najbardziej właściwe, zależy od konkretnych warunków biurowych.

U nas otrzymasz nie tylko oświetlenia biurowe i przemysłowe wszelkiego rodzaju, ale także pasujące do nich żarówki i inne akcesoria. Oświetlenie LED biur i firm jest popularne nie tylko ze względu na swoje właściwości światła, lecz także ze względu na długi okres użytku lampy. Dokładne informacje na temat efektywności energetycznej poszczególnych lamp biurowych i przemysłowych znajdują się na etykiecie energetycznej, w którą jest wyposażona każda żarówka. Ważnym faktorem bezpieczeństwa w pomieszczeniach sanitarnych jak i innych na terenie biura czy firmy jest stopień ochrony IP: np. oznaczenie IP44 oznacza, że lampa jest odporna na ciała obce, a zarazem jest wodoodporna.

Oświetlenie biurowe sufitowe

Do jednolitego i podstawowego oświetlenia biurowego należą podłużne instalacje świetlne. Dobrze rozłożone w pomieszczeniu, wpuszczone oświetlenie punktowe i systemy szynowe mogą stanowić doskonałą podstawę do oświetlenia miejsca pracy. Lampy wiszące, które emitują światło bezpośrednio w dół, a jednocześnie światło pośrednie do góry, są również sensowne. Ważne: oświetlenie podczas czytania i pisania powinno wynosić co najmniej 500 luksów. Najczęściej jednak dobrze rozmieszczone oprawy downlight są dobrą decyzją.

Stojące lampy biurowe

Osiągnięcie optymalnego oświetlenia miejsca pracy jest możliwe poprzez połączenie lamp stojących z innymi rodzajami lamp. Szczególnie pomieszczenia, które nie są wystarczająco zaopatrzone w światło dzienne, należy oświetlić za pomocą lamp, które dostarczają światło podobne do światła dziennego, ponieważ to światło ma większy odsetek źródła światła, które sprzyja koncentracji pracowników. Lampy biurowe muszą być tak umieszczone, aby żaden pracownik nie był zaślepiony i nie posiadał rozpraszających odbić na ekranach - najlepsze światło jest emitowane powyżej uszu osoby siedzącej. Lampy stojące oświetlające sufit mogą się również przyczynić do produktywnego środowiska pracy, zapewniając jasne i wyraźne oświetlenie miejsca pracy.

Lampy biurkowe w biurze

Pomimo jasnego oświetlenia podstawowego biura, najbardziej rozstrzygające jest oświetlenie stanowiska pracy przy komputerze poprzez lampkę biurkową. Można ją dopasować do indywidualnych potrzeb pracownika, tak aby jego produktywność była cały czas wysoka.

Kinkiety biurowe

Kinkiety mogą być użytecznym dodatkiem do oświetlenia miejsca pracy z kilku powodów. Nie zajmują one zbyt dużo miejsca, co jest szczególnie korzystne dla małego biura. W dużych biurach kinkiety nadają się również do wprowadzenia dodatkowego oświetlenia akcentującego i podkreślającego elementy dekoracyjne, takie jak rośliny i dekoracje ścian.

Dalsze światła przemysłowe

Lampy wiszące nad stoły konferencyjne, oświetlenie reklam, oświetlenie wyjścia awaryjnego, oświetlenie zewnętrzne lub odpowiednie oświetlenia przemysłowe dla dużych hal produkcyjnych: Oświetlenie miejsca pracy jest tematem o bardzo szerokim polu. W wielu przypadkach muszą być przestrzegane przepisy prawne, dzięki czemu lampy biurowe, oświetlenie obiektów przemysłowych oraz oświetlenie hoteli muszą być bardzo starannie dobrane. Ponadto w naszym sklepie online znajdziesz również stylowe oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych różnych marek.